Aktualia


23 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione w 1995r. przez UNESCO i ma na celu promocję czytelnictwa oraz ochronę własności intelektualnych. Data 23 kwietnia ma symboliczne znaczenie ponieważ tego dnia urodzili się i odeszli znani pisarze. W Polsce Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest od 2007r.Wirusowy alarm! Czyli jak nie dać się koronawirusowi…”
to kolejna propozycja opowiadań dla dzieci na temat wirusa, zachorowań i higieny.
Bezpłatny e-book od Wydawnictwa Greg można pobrać klikając w link: https://pliki.greg.pl/Wirusowy_Alarm.php?z=gregpl_glowna

Zachęcamy do skorzystania!

Dla najmłodszych polecamy Bajkowisko – kanał na YouTube z audiobookami. Wśród czytanych lektur znajdziemy m.in. pozycje takie jak „Cudaczek Wyśmiewaczek”, „Calineczka”, „Brzydkie Kaczątko” i wiele innych.


„Masz tę moc!” to darmowa, elektroniczna książka od Wydawnictwa Olesiejuk. Książka przeznaczona jest dla dzieci i dla tych, którzy potrzebują wytłumaczyć najmłodszym w sposób jasny, zrozumiały i przede wszystkim spokojny czym jest koronawirus i co robić, by się przed nim ustrzec. Książka jest rzetelnym i wartościowym materiałem – przy jej tworzeniu uczestniczyli lekarze, psychologowie i weterynarze. Żeby ją pobrać wystarczy kliknąć w poniższy link:

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.wydawnictwoolesiejuk.pl%2Ffileadmin%2Fuser_upload%2Fpdf%2FKoronawirus.pdf%3Ffbclid%3DIwAR3cXxdTAacM8UGL1BMIFiXYiaWLRx0ARntdMFOC2FloITbqt2RM1qicWfs&h=AT1Z-dXjavK5NzVizyXoqyY5tSelT51F34MncPq81uNfIcqH9jh5ZCL-a7Z9gYvBfM1NNoqS3klBV9lUKz7MRevasZHSPVmw5yeBf4S5zrOchcQ6nXmIJt21mBlcFqyJhLj87A

Drodzy Czytelnicy !

Zachęcam Was do korzystania z biblioteki internetowej https://wolnelektury.pl/
której zbiory liczą ponad 5500 utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Oprócz tego dostępnych jest również kilkaset audiobooków, czytanych przez takich aktorów jak Danuta Stenka, Jan Peszek czy Andrzej Chyra. Biblioteka internetowa Wolne Lektury dostępna jest całkowicie za darmo.
Życzę Wam przyjemnego czytania 🙂
Wasza bibliotekarka

Skip to content