Goście z zagranicy

Goście z Niemiec

Wizyta gości z partnerskiego miasta Seelze i władz samorządowych naszej gminy w naszej szkole w październiku 2019.

Goście z Rosji

W miniony wtorek gościliśmy w naszej szkole Panią Anastazję, która pochodzi z Rosji. Mieliśmy okazję poznać kulturę, tradycję i język tego kraju. Przy okazji dostrzegliśmy liczne podobieństwa naszych kultur. Rosyjskie tradycje i alfabet okazały się szczególnie bliskie naszym uczniom z Bułgarii i Ukrainy. W końcu wszyscy należymy do wielkiej rodziny krajów słowiańskich. Prezentacji towarzyszył krótki quiz i drobne upominki.

Wolontariusze AIESEC grudzień 2019 i styczeń 2020

W tym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Krosinku po raz kolejny dołączyła do projektu edukacyjnego organizacji studenckiej AIESEC. W dniach 02-20.12.2019 oraz 06-24.01.2020 roku gościliśmy w naszej szkole Chińczyka Fengxiang Bie, studiującego informatykę w Australii oraz Angelę Yong Sook Kuan z Malezji, studiującą księgowość w Singapurze. Bobby oraz Angela prowadzili multimedialne warsztaty językowe, opowiadając o swoich krajach, ich kulturze i historii. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat życia w tych krajach oraz jak wygląda ich system edukacji. Mogli jednocześnie doskonalić swoje umiejętności językowe, ponieważ zajęcia odbywały się w języku angielskim. Poza tym studenci aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Bobby brał udział w kiermaszu bożonarodzeniowym, konkursie językowo-geograficznym oraz chętnie towarzyszył panu Marcinowi na lekcjach wychowania fizycznego.
Wizyta studentów z AIESEC dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń. Liczymy na to, że w następnym roku kolejna grupa studentów zagości w naszej szkole.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie finasowe Radzie Rodziców oraz rodzinom zapewniajacym zakwaterowanie, jak również osobom goszczących studentów popołudniami.

Skip to content