Kółka lingwistyczne

Kółko angielskie 03.12.2019

Nasze kolejne kółko anglojęzyczne w ramach projektu PO WER nabrało mikołajkowego akcentu.
Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy tablicę z produktami codziennego użytku w wersji angielsko-polskiej. Dziękujemy panu Jackowi Becker i panu Wiesławowi Kowalskiemu za wsparcie techniczne.

Kółko angielskie 12.11.2019

W ramach projektu PO WER odbyło się pierwsze kółko z języka angielskiego. Uczniowie wraz z Paddingtonem zwiedzali Londyn, pili angielską herbatkę, wspólnie z Sherlockiem Holmesem i pieskiem Vipo rozwiązali zagadkę zaginionej herbaty i z dużym zaangażowaniem poruszali się po mapie Londynu.

Kółko hiszpańskie 03.12.2019

“!Hola España!” pod taką nazwą odbyło się 28 listopada kółko hiszpańskie w ramach programu POWER. Na tym pierwszym spotkaniu z Hiszpanią, dzieci poznały ciekawostki na temat tego kraju oraz wybrane elementy tradycji i kultury, nierozerwalnie złączone z Hiszpanią: białe miasteczka, taniec flamenco i corridę.Zapoznały się również z brzmieniem i słownictwem języka hiszpańskiego słuchając hiszpańskich piosenek, ucząc się kołysanki oraz podejmując próby porozumiewania się w tym języku. Aby w pełni poczuć południową atmosferę i hiszpańskie klimaty, dzieci mogły przymierzyć i zaprezentować się się w strojach, wzorowanych na styl hiszpański.

Kółko niemieckie

Muzyczny Wiedeń – tak brzmiał temat kółka kulturoznawczego na którym dzieci poznały największych kompozytorów związanych z stolicą Austrii , dzieci słuchały muzyki Mozarta , Beethovena i Straussa , uczyły się tańczyć walca i zwiedziły miejsca w Wiedniu związane z tymi kompozytorami a wszystko to w ramach programu z Powerem po Europie.

Skip to content