Kurs języka angielskiego CYPR listopad 2018

Pierwszy dzień zajęć już za mną. Doskonalę swój język angielski w Limassol, drugim co do wielkości mieście na Cyprze, w grupie z Czeszką oraz Rosjankami. O naszym ojczystym języku muszę więc chwilowo zapomnieć. Wy jednak, moi kochani uczniowie, o języku polskim nie zapominajcie.

Mój nauczyciel i zadanie z wyszukiwaniem synonimów. W tym tygodniu już praca z nowym podręcznikiem na wyższym poziomie. Przede mną jeszcze zadanie domowe – budowa zdań z podanymi wyrazami. Prawie tak jak na j. polskim. Serdecznie pozdrawiam

Dzisiejszy dzień to podróż w odległą przeszłość – do Kourion, antycznego miasta, obecnie kompleksu archeologicznego. Oczywiście w towarzystwie anglojęzycznego przewodnika. Niesamowite przeżycie!

Dzisiaj wizyta w jednej z cypryjskich szkół, gdzie miałam okazję spotkać się także z małą grupą polskich dzieci. Opowiedziałam o naszym kraju i szkole. Potem wspólna fotografia w biało- czerwonych strojach dla uczczenia 100- lecia odzyskania niepodległości. Na koniec drobne upominki z Polski, a wśród nich jedno z wydań naszej szkolnej “Gazetki Lipowej”. Pozdrawiam gorąco

Dzisiaj kolejny, trzeci już dzień nauki w szkole językowej. Miałam okazję pracować w grupie z Japonką oraz czeskim żołnierzem, który ostatnie trzy lata spędził w Afganistanie.To było niesamowite doświadczenie, a przy tym dużo dobrej zabawy przy naszej wspólnej komunikacji w języku angielskim. Popołudnie minęło na zwiedzaniu miejscowego zamku- Limassol Castle oraz Muzeum Archeologicznego. A teraz czas na zadanie domowe. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Dzisiaj ostatni dzień nauki, test podsumowujący i upragniony certyfikat. Żegnam się już z moją międzynarodowa grupą znajomych. Do zobaczenia w poniedziałek.

Skip to content