Kurs języka niemieckiego AUSTRIA lipiec 2019

Czwarta uczestniczka programu PO WER p. Beata Oziemska:

Pozdrawiam z kursu językowego Erasmus z gorącego Wiednia, pierwszy dzień bardzo intensywny.

Wspaniały dzień z rodziną, rano pojechałam na słynny targ staroci, po drodze można podziwiać słynne secesyjne kamienice, a popołudniu pojechaliśmy rodzinnie za Wiedeń nad jezioro i wieczorem bawiliśmy się na tzw zabawie połączonej z degustacją wina.

Coraz bardziej przyzwyczajam się do mieszkania w Wiedniu, nawet do szkoły lubię chodzić, chyba tutaj zostanę …

Niedziela w letniej rezydencji Habsburgow – Schonbrun i w willi Hermes którą Franciszek Józef kupił dla Sisi.

Dzisiaj cudowny dzień w Kunst Galerii, oko w oko z obrazami Bruegla, Rubensa, Caravaggia, Tycjana, Velazqueza, Vernera prawdziwa uczta kulturalna i duchowa.

Mój pobyt w Wiedniu przebiega zdecydowanie pod hasłem nauki i sztuki – rano sztuka, po południu nauka – cudownie jak dla mnie. Dzisiaj podziwiałam Belvedere Museum – wspaniałe wnętrza, gotycka sztuka sakralna, malarstwo XIX w. i XX w. oczywiście obrazy Klimta czołowego przedstawiciela wiedeńskiej secesji – ale przeżycia!

Już niestety zbliża się koniec pobytu w Wiedniu , jeszcze dwa dni ☹️, coraz lepiej komunikuje się z moimi koleżankami z kursu szczególnie z Koreanką i Amerykanką są bardzo wesołe i miłe i lubią psy . Dzisiaj dalszy ciąg secesji i Klimta w Willi Secesja , potem zwiedzanie kościoła św Karola a na deser apfell strudel.

Bardzo mi smutno że to już ostatnie dni w Wiedniu , ale zwiedzam do końca – dziś skarby cesarstwa – Kaiserliche Schatzkammer i na deser Sisi Museum – cesarskie apartamenty to dla ducha a dla ciała kawa i lody w najstarszej cukierni Wiednia – Demel Caffee , Demel był nadwornym cukiernikiem cesarza .

Skip to content