Myślę pozytywnie

Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej „Pod Lipami”. Oficjalnie obchodzony jest 21 listopada, ale w naszej szkole postanowiliśmy uczcić go już w piątek.Pozytywnie rozpoczęliśmy dzień od samego rana. Przy drzwiach szkoły uczniowie witani byli muzyką, życzeniami i naklejką. Następnie grupa uczniów przedstawiła poszczególnym klasom krótkie wprowadzenie, starając się zaznaczyć, że życzliwy może być każdy z nas, a dobroć okazywać sobie powinniśmy nie tylko w tym szczególnym dniu, ale codziennie. Uczniowie zapisali dobre słowa dla innych, na ścianach szkoły rozkleili karteczki z pozytywnym przesłaniem. Uwieńczeniem całości było zdjęcie portretowe w specjalnie przygotowanej ramce.Za szczególne zaangażowanie dziękujemy uczniom i uczennicom klasy 7a oraz 4b.

#MyslePozytywnie#SPKrosinko

W ramach połączenia projektów „Sławni Polacy” oraz „Szkoła Myślenia Pozytywnego” klasa IIIa poznała polskiego naukowca – Mikołaja Kopernika. Uczniowie wybrali się z wychowawcą do rodzinnego miasta polskiego astronoma, spacerowali po murach obronnych, byli na baszcie i Krzywej Wieży. Odwiedzili rodzinny dom naukowca, uczestniczyli w seansie astronomicznym w planetarium. Ponadto uczniowie brali udział w warsztatach wypieku pierników. Swoją wiedzę poszerzali w oparciu o fiszki i doświadczenia poszukujące Celestyna Freineta. Jako podsumowanie zdobytych wiadomości trzecioklasiści wykonali plakaty przedstawiające Mikołaja Kopernika i miasto Toruń, gdzie się urodził. Wisienką na torcie było zdobycie i spisanie babcinych przepisów na domowe pierniki.

#sławnipolacy#myslepozytywnie#SPKrosinko

W ramach projektu Szkoła Pozytywnego Myślenia uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w minionym tygodniu w zajęciach pedagogicznych. Za wsparcie dziękuję doradcy zawodowemu, pedagogowi i psychologowi. Szczegóły poniżej

:#myslepozytywnie#SPKrosinko

Z radością rozpoczynamy działania w ramach Szkoły Myślenia Pozytywnego 2.0!Październik spędzimy pod hasłem motywacji do nauki, szczególnie pochylimy się nad zachęceniem uczniów do wkroczenia w świat przedmiotów ścisłych. Dodatkowe informacje związane z najbliższymi tygodniami przedstawiamy poniżej. Zapraszamy! 😊