Projekty PO WER

Krajowy projekt eTwinning 16 – 20.12

Klasa 3a wraz z uczniami SOSW w Mosinie zrealizowała krajowy projekt eTwinning „ Algorytm jesiennego gotowania: anglojęzyczny alfabet warzywny”. W tygodniu 16 – 20 grudnia każdego dnia realizowaliśmy różne aspekty projektu. Były działania praktyczne (ważenie na wadze tradycyjnej i elektronicznej, doświadczenia z rozpuszczalnością soli i mąki w zimnej i ciepłej wodzie), karty pracy (czytanie tekstów informacyjnych, krzyżówka ortograficzna i angielska, wyszukiwanie części mowy w przepisie), zabawy (warzywne gry planszowe i karciane). Finałem było gotowanie zupy porowej w sposób tradycyjny i nowoczesny. Praktyczna nauka nakrywania do stołu. Kultura w trakcie posiłku. Za realizację projektu w naszej Szkole odpowiedzialne były Agnieszka Borkowska i Katarzyna Czaińska.

Międzynarodowe projekty eTwinning

W miesiącu maju realizowaliśmy międzynarodowy projekt “Be Bee Friendly / Zostań przyjacielem pszczół”. Celem projektu było poznanie tych pracowitych i pożytecznych owadów oraz uświadomienie jak ważną rolę pełnią dla życia ludzi. Zbudowaliśmy hotel dla pszczół, posadziliśmy przy szkole lawendę i rośliny miododajne. Uczestniczyliśmy w zajęciach edukacyjnych. Klasa IB

“Pożeracze książek” to międzynarodowy projekt czytelniczy eTwinning, w którym uczestniczyliśmy w minionym semestrze. W czasie trwania projektu wykazaliśmy się dużą aktywnością: słuchaliśmy książeczek czytanych przez naszych rodziców, nauczycieli i panią bibliotekarkę- Eleonorę. Prezentowaliśmy swoje ulubione książki, wykonaliśmy zakładki do książek i stworzyliśmy własne książki interaktywne-lapbooki. Mieliśmy także okazję poznać dzieci z innych krajów oraz przekonać się, że lubią czytać tak jak my.

Skip to content